چگونه از محصولات چرمی نگهداری کنیم

چگونه از چکمه ها ، کفش ها و سایر محصولات چرمی نگهداری کنیم؟

نگهداری کفش ، چکمه و کاپشن های چرم که در ماه های بهار و تابستان از آنها استفاده نخواهید کرد بسیار بیشتر از کنار گذاشتن آنها است. اگر اقدامات  لازم انجام نشود ، حتی اگر از آنها استفاده هم نشود ، ممکن است فرسوده شود. باید اطمینان حاصل کنید که چکمه ها و کفش های خود را که می خواهید از شما در برابر شرایط آب و هوایی سرد و مرطوب محافظت کنند ، به درستی تمیز و بسته بندی می کنید.

 

برای نگهداری از محصولات چرمی چند نکته برای شما گردآوری کردیم که خواندن آن خالی از لطف نیست 

اولین نکته قبل از اینکه چکمه ها و کفش های زمستانی خود را کنار بگذارید آنها  را تمیز کنید  ،ابتدا برای تمیز کردن می توانید از پارچه ای تمیز و مرطوب استفاده کنید ، اگر چرم از جنس جیر بود میتوانید از یک برس نرم استفاده کنید ، سپس با استفاده از مسواک و کمی آب میتوانید زیره کفش را هم تمیز کنید تا سنگ و ذرات خاک چسبیده به زیره کفش هم پاک شود .

اکنون میتوانید از واکس مرغوب ، روغن و اگر جنس چرم جیر بود از اسپری های مخصوص استفاه کنید ، کفش یا چکمه خود را به صورت یکنواخت با استفاده از پنبه یا دستمال پارچه ای نرم آغشته به واکس بر روی تمام صطوح چرم بکشید

دومین نکته در مورد نگهداری کفش استفاده از قالب برای حفظ فرم آن است. برای این کار می توانید از قالب مخصوص برای نگهداری از کفش ساخته شده اند خریداری کنید. روش ارزانتر و کاربردی دیگر این است که کاغذ را درون کفش قرار دهید. با این حال ، اگر مقدار کاغذ قرار داده شده در کفش بیش از حد باشد ، می تواند باعث تورم و گشاد شدن کفش شود. اگر کاغذ کمتر از حد لازم استفاده شود ، برای حفظ فرم کافی نیست.

اکنون  چکمه هایتان تمیز ، خشک و آماده هستند ، وقت آن است که آنها را برای چند ماه کنار بگذارید.

 

چگونه می توانید چکمه ها و کفش های زمستانی خود را نگاه دارید؟

وقتی کفش های خود را برای اولین بار خریداری می کنید ، جعبه آن را دور نریزید چون برای نگهداری کفش بسیار مفید خواهد بود.

اما اگر جعبه های خاص خود را ندارند ، می توانید چکمه ها و کفش های خود را در یک پارچه نخی بپیچید و یا آنها را در کیسه های پلاستیکی تمیز قرار دهید و سپس آنها را در جعبه های مناسب اندازه خود نگه دارید. مهمترین نکته در این مرحله پرهیز از قرار دادن همه آنها در یک جعبه بزرگ است. زیرا فشار و وزن دیگر کفش ها می تواند باعث آسیب زدن به یکدیگر و تغییر شکل کفش یا چکمه شود.

 

چکمه ها و کفش های زمستانی خود را باید در کجا نگه دارید؟

جعبه های کفش به شما امکان می دهد کفش های خود را به راحتی در کمد خود ، زیر تخت خود یا هرجای دیگر نگه دارید.

مهمترین عامل خنک و خشک بودن محیط است. به هیچ عنوان آنها را در یک محیط مرطوب نگه ندارید.

به یاد داشته باشید که کفش هایی که به درستی نگهداری می شوند ، بهترین شکل سالم باقی میماند  و عمر آنها را طولانی تر می کنند ، زیرا قرار است دوباره مورد استفاده قرار گیرند.

 

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *