اطلاعاتی جامع درباره صندل طبی | صندل طبی خوب چه مشخصاتی دارد؟

صندل طبی خوب چه مشخصاتی دارد؟

افرادی که مشکلی در پای خود داشته و به دنبال صندل طبی هستند باید بدانند که انواع مختلفی از صندل هایی با پسوند طبی در بازار وجود دارد

که میتوان از لوازم طبی فروشی ها و یا از فروشگاه های کفش  با قیمت پایین تر تهیه کرد ،

به معنای آن نیست که صندل مورد نظر واقعا خصوصیاتی را که میخواهیم داشته باشد،

یعنی بتواند مشکل پای ما را کمتر کند.

در واقع این صندل ها راحتی هستند که برای عموم مردم طراحی و دوخته شده است.

از سوالات رایج  فرق بین صندل های طبی موجود در بازار با صندلهایی که در کلینیک ها تهیه میشود چیست :

صندل هایی که در بازار فروخته میشوند و معمولا بانام صندل طبی هست ، در واقع همان صندل های راحتی هست که برای عموم مردم ساخته شده هست، و قابلیت این رو ندارد که مشکل هر فرد و ویژه گی هایی که دارد ،بشود تغییرات ودرمان رو اعمال کرد

صندل های تهیه شده در کلینیک ها متناسب هر فرد ساخته میشود به این صورت که پا توسط اسکنرهای مخصوصی  اندازه گیری شده سپس دکتر اورتوپد با معاینه بالینی بیمار اقدام به ساخت صندل و کفی صندل میکند.

بیماری های مختلفی در پا وجود دارند و مشکلات ناشی از بعضی را می توان با استفاده از صندل مناسب برطرف کرد.

در هر بیماری پا، ممکن است نیاز به استفاده از صندل با خصوصیات خاص باشد که با بیماری دیگر متفاوت است، ولی خصوصیات مشترکی وجود دارند که تمام صندل های طبی باید واجد آنها باشند.

در ادامه مطلب به مشخصات یک صندل طبی خوب و مناسب اشاره می‌کنیم:

1- کفی صندل طبی باید از استحکام کافی برخوردار باشد و بتواند شوک وارده به کف پا را جذب کند. به طور کلی، نیرویی که در حال راه رفتن از زمین و کف پا به بدن منتقل می‌شود، معمولا حدود دو برابر وزن بدن است. این نیرو در حالت دویدن حتی تا 10 برابر وزن بدن هم به اندام‌ها منتقل خواهد شد. بنابراین‌ کفی صندل  می‌تواند نقش مهمی در انتقال و پخش نیرو از زمین به کف پا و در نهایت به بدن داشته باشد.

2- کفی صندل طبی باید کاملا متناسب با ویژگی‌های  قوس کف پا ،سبک و دارای خاصیت الاستیکی باشد.

3- صندل باید کاملا اندازه پا باشد چرا:

اگر صندل شما  تنگ باشد پاهایتان را فشار دهد و خون رسانی در ناحیه پا را مختل خواهد کرد و همچنین فشار وارد شده در ناحیه نقاط فشار باعث ایجاد زخم نیز میشود و این به نوبه خود ایجاد تاول و میخچه در قسمت سایده شده مشود.

اگر صندل گشاد باشد باعث بازی کردن پا درون آن شده ،ساییدگی و ایجاد اختلال در انتقال نیرو می‌شود و هم باعث از دست دادن کنترل شما در راه رفتن میشود.

  (حواستان باشد فروشنده صندل بزرگ‌تر یا کوچک‌تر را به شما تحمیل نکند و قول بهبود سایز با قالب زدن را به شما ندهد.)

4-معمولا قسمت پنجه صندلهای طبی باید فضای مناسب برای انگشتان پا را داشته باشد، یعنی انگشتان پای شما باید در فضایی قرار بگیرند که آنقدر تنگ نباشد كه روی هم بیفتند و فشرده شوند .

وقتی عرض یا پنجه کفش کم باشد بیماری های زیادی مانند انگشت چکشی، میخچه و هالوکس والگوس را ایجاد می کند.

انگشتان پا باید در پنجه صندل فضای کافی داشته باشند تا از هم باز شوند و کمی به بالا و پایین بروند. (به اصطلاح از صندل های پنجه گرد اصتفاده کنید)

ضمن اینکه باید حدود یک سانتی‌متر بین نوک انگشت شست و نوک صندل فضای خالی وجود داشته باشد تا از برخورد  انگشت‌ها به اشیا هنگام راه رفتن جلوگیری کند.

5- حتما از صندلهایی با آستر و کفی چرم طبیعی استفاده کنید تا در هنگام عرق کردن عرق پا را به خودش جذب کند و از سوزش پوست و خارش جلوگیری کند .

و خاصیت دیگر چرم این هست که هنگام راه رفتن اصطکاک ایجاد شده بین پوست پا و صندل چرم آستر سایده شده و پوست پا راسالم نگه می دارد . که در چرم صنعتی عکس این اتفاق می افتد و باعث خسارت جبران ناپزیری به پوست پا وارد میکند.

فروشگاه پانتو مفتخر هست با فروش محصولات طبی و چرم در خدمت هموطنان این سرزمین باشد.

مشخصات صندل طبی

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *