اطلاعاتی جامع درباره صندل طبی| قسمت دوم

صندل خوب طبی چه مشخصاتی دارد؟ قسمت دوم

ادامه از قسمت اول …

صندل با توجه به شکل پا:

درست مانند طول پا ، شکل پا نیز عامل مهمی در انتخاب صندل است. زیرا انتخاب مدل صندل مناسب از نظر ظاهر و محافظت از سلامت پا مزیتی به شما می دهد.
توصیه های ما در این زمینه به شرح زیر است:

انتخاب ایده آل ترین مدل صندل برای پاهای بزرگ ، به ویژه رنگ های تیره ، بسیار مهم است. برای اینکه پاها کوچکتر و ظریف تر به نظر برسند ، باید صندل هایی که پوست شما را کمتر نشان می دهند انتخاب کنید. بیایید به خاطر داشته باشیم که پاشنه های متوسط همیشه نجات دهنده زندگی هستند.

 

بیایید به پای پهن برسیم. مشکل ترین گروه در مورد انتخاب کفش ، کسانی هستند که پاهای پهن دارند. با این حال ، شما شانس بیشتری برای انتخاب صندل دارید. صندل بند ضخیم برای شما مناسب است. به لطف این نوارهای ضخیم می توان سطح وسیع پا را باریک تر نشان داد. از طرف دیگر ، کفش های رویه بلند که پاهای شما را در آغوش می گیرند ، به بلندتر و باریکتر نشان دادن پاها نیز کمک می کند.

در مرحله بعد ، ما یک پیشنهاد برای کسانی که انگشتان پای آنها بلند هست داریم. اول از همه ، اگر انگشتان پا بلند دارید ، مطمئناً باید از  صندل دور باشید . زیرا این مدل ها باعث می شوند انگشتان بلند شما بسیار بیشتر نمایان شوند! برای این منظور ، ما به شما توصیه می کنیم برای مدلهایی با انگشتان باز ، انگشتی تک حلقه پا انتخاب کنید.

و در نهایت ، بیایید روی پای خیلی کوچک بیاییم. در حقیقت داشتن پاهای کوچک باریک همیشه مفید است. با این حال ، می تواند ظاهر نامتعادل در افراد قد بلند ایجاد کند. هنگام انتخاب صندل برای پاهای کوچک ، پیشرو بودن در مدل هایی با جزئیات طرح دار ، سنگی ، بافته و فلزی مفید است که توجه بیشتری را به خود جلب می کند.

سایر معیارهای مهم:

علاوه بر پیشنهادات صندل با توجه به فرم بدن ، برخی معیارها نیز ما را در انتخاب راحت ترین و مناسب ترین مدل صندل برای ما راهنمایی می کنند. یکی از آنها صندل های پاشنه دار است. کفش های پاشنه بلند همیشه پاها را بلندتر ، نازک و خوش فرم نشان میدهد.
با این حال ، صندل های پاشنه تخت می توانند به پاهای شما آسیب برسانند.

در ادامه مطلب به ویژگی‌های یک صندل طبی خوب و مناسب اشاره می‌کنیم:

1- کفی قابل تعویض: سعی کنید صندلی بخرید که کفی  قابل عوض  Insole کردن داشته باشد. با این کار می توان با عوض کردن کفی، اندازه و حجم کفش را کم و زیاد کرد تا وقتی پا ورم کرد، بتوان جا برای آن باز کرد و یا کفی ساده را با کفی های درمانی جایگزین کرد.

وقتی پا عرق کرده و صندل را نمناک می کند، کفی قابل تعویض در کم کردن رطوبت صندل می تواند موثر باشد. صندل مرطوب می تواند موجب ابتلا پا به بیماری های قارچی باشد.

2- کف داخلی با شکل مناسب: کف صندل از داخل Foot bed باید قوس هایی داشته باشد که هماهنگ با قوس های کف پا باشد

. وزن بدن در داخل چنین صندلی به صورت متناسب بر روی تمام سطح کف آن توزیع شده و پا در چنین کفی احساس راحتی می کند. مهم ترین قوس کف پا، قوس طولی آن است. پس کف داخلی کفش باید در قسمت میانی و داخلی کمی برجسته تر باشد.

صندل بدون پاشنه و صندل با پاشنه بلند هر دو مضر هستند. اندازه پاشنه به طور متعادل باید حدود 1.5 تا 4 سانتیمتر باشد

3- پاشنه مناسب صندل طبی : پاشنه Heel صندل از قسمت های مهم آن است. صندل بدون پاشنه و صندل پاشنه بلند هر دو مضر هستند. اندازه پاشنه به طور متعادل باید حدود 1.5 تا 4 سانتیمتر باشد.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *