پینه پا چیست، چرا ایجاد می شود؟ + درمان پینه پا

پینه پا چیست، چرا ایجاد می شود؟ + درمان پینه پا

پینه ها لایه های سخت شده ای از پوست هستند که از در اثر اصطکاک و فشار ایجاد می شوند. در حالی که می توان از پینه پا جلوگیری کرد، اما روش های ساده ای برای از بین بردن پینه وجود دارد.

در قسمت پایین دو طرف یا انگشتان پا، در صورت مشاهده این علائم، ممکن است پینه داشته باشید: پوست زبر، زرد شده، حساس به لمس، روی پوست خشن یا ناهموار، درد هنگام پوشیدن کفش. Pantoiran سایت تخصصی terlik al و کفش.

چرا پینه پا ایجاد می شود؟

اگرچه برخی از افراد بیشتر از دیگران مستعد ابتلا به پینه هستند، می‌توانیم دلایل اصلی ایجاد پینه را به شرح زیر فهرست کنیم:

کفش‌هایی که به اندازه کافی گشاد نیستند یا کفش‌هایی که هنگام راه رفتن در پای شما می‌لغزند

مشکلات ساختاری در پاها یا استخوان های انگشت

الگوی راه رفتن غیرطبیعی

دیابت، افرادی که بیماری مفصلی مانند آرتریت دارند یا بالای 65 سال سن دارند بیشتر در معرض پینه هستند.

چگونه از پینه پا جلوگیری کنیم؟

بهترین راه برای جلوگیری از تشکیل یا بازگشت پینه این است که مطمئن شوید کفش‌های راحت و مناسبی می‌پوشید. انگشتان پا باید بتوانند به راحتی در داخل کفش حرکت کنند.

می توانید بالای انگشتان پا و کناره های پای خود را که در معرض پینه هستند با بانداژهای تنفسی بپوشانید.

علاوه بر این، خشک نگه داشتن پاها هنگام پوشیدن کفش، مرطوب کردن منظم پاها، نرم کردن آنها و کوتاه کردن مکرر ناخن های پا از جمله اقدامات احتیاطی است که می توان انجام داد.

پینه پا چگونه از بین می رود؟ درمان های خانگی برای پینه

پینه ها یک شبه از بین نمی روند، اما با درمان، در عرض دو هفته متوجه کاهش ظاهر آن خواهید شد. ممکن است یک ماه یا بیشتر طول بکشد تا آنها به طور کامل ناپدید شوند.

1 پینه را در آب گرم خیس کنید

کارشناسان توصیه می‌کنند پینه‌های خود را قبل از رفتن به رختخواب تا زمانی که پوست پاشنه‌ها نرم شود (حدود 5 تا 10 دقیقه) خیس کنید یا در وان استراحت کنید و همچنین آنها را با یک نرم‌کننده تقویت کنید و همچنین استفاده از محصولات لایه بردار برای پا

2 برای خلاص شدن از شر لایه های سخت تر از سنگ پا استفاده کنید

کارشناسان توصیه می کنند از سنگ پا برای پینه های خود استفاده کنید و برخی از لایه های سخت تر و ضخیم تر پوست را از این طریق بردارید. با این حال، او در مورد شستشوی بیش از حد، که می تواند منجر به خونریزی و عفونت شود، هشدار می دهد. با پاهای خود ملایم باشید و اگر شروع به احساس سوزش یا درد کردید، حتما آن را متوقف کنید.

سنگ های پوکه از سنگ های آتشفشانی طبیعی ساخته می شوند. بعد از خیس کردن پاها، قبل از استفاده از سنگ پا، آنها را کاملا خشک کنید تا فشار ملایمی به پینه وارد شود و سپس لایه های مرده پوست را با سنگ سوهان کنید. این روش ممکن است نیاز به صبر داشته باشد و ممکن است لازم باشد فرآیند خیس کردن، خشک کردن و به آرامی براده کردن پینه را تکرار کنید.

3 روزانه از کرم یا لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید

همچنین استفاده از کرم یا لوسیون مرطوب کننده روزانه روی نواحی آسیب دیده برای نرم شدن پینه های موجود و جلوگیری از ایجاد پینه در آینده توصیه می شود. لوسیون محلول قدرتمندی است که برای آبرسانی و بازسازی پوست پا و آرنج عمل می کند. اسید گلیکولیک همراه با ویتامین E به آرامی پوست آسیب دیده پاهای شما را لایه برداری و جوان می کند.

4 از پد اضافی در کفش های خود استفاده کنید

جوراب های ضخیم تر یا کفی های اضافی را ترجیح دهید، بالشتک اضافی می تواند برای جلوگیری از ایجاد پینه روی پاشنه های شما بسیار مفید باشد. بالشتک اضافی میزان اصطکاک پا را در حین پیاده روی روزانه کاهش می دهد.

5 اسکراب پا بزنید

لایه برداری بسیار مهم است زیرا سلول های مرده پوست را از بین می برد و به پوست شما اجازه می دهد مرطوب کننده ها و لوسیون ها را بهتر جذب کند. در درمان لایه برداری از ترکیبی از اسیدهای آلفا هیدروکسی برای خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست روی پاهای شما که احتمالاً به پینه تبدیل می شوند، استفاده می شود.

6 به سراغ محصولات حاوی اسید سالیسیلیک بروید

اسید سالیسیلیک یک درمان موثر در برابر پینه است. با این ترکیبات ملایم، مرطوب کننده ها و پاک کننده ها را در اولویت قرار دهید. از قدرت اسید سالیسیلیک برای تسکین و کاهش پینه های تحریک کننده استفاده کنید و در عین حال پاهای خود را مرطوب کنید تا پوستی نرم تر و تمیزتر داشته باشید.

*بیماران مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای که ممکن است تأثیر بالقوه‌ای بر پوست داشته باشند، مانند دیابت، همیشه باید قبل از مصرف هر یک از درمان‌های ذکر شده به پزشک مراجعه کنند.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

سطح درد معمولی پینه ها خفیف تا متوسط ​​است. ممکن است هنگام پوشیدن کفش روی پینه فشار وارد کنید، اما در غیر این صورت سطح درد باید قابل کنترل باشد. اگر درد مداوم و شدید باشد، باید به پزشک مراجعه کنید.

علائم دیگری که ممکن است نشان دهند که باید به پزشک مراجعه کنید عبارتند از:

مشکل در راه رفتن

پاهای متورم

درد تیز یا سوزش

زخم باز روی پای شما که ترشح می کند یا عفونی به نظر می رسد

ترشح

درمان پینه پا

ممکن است پزشک از تیغ جراحی برای تراشیدن پوست مرده و برداشتن کامل پینه استفاده کند. نباید خودتان این روش را امتحان کنید، زیرا باید در محیط استریل انجام شود تا به انگشت یا پای شما آسیبی نرسد.

در برخی موارد که پینه به بازگشت ادامه می‌دهد، ممکن است برای اصلاح مشکلات زمینه‌ای نیاز به جراحی باشد.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir