چگونه کفش های جیر را تمیز کنیم؟

چگونه کفش های جیر را تمیز کنیم؟

جیر یک پارچه عالی است که شیک به نظر می رسد، اما بسیار ظریف است و می تواند به راحتی لکه یا کثیف شود. بنابراین، نگه داشتن کفش های جیر جدید و تمیز می تواند کار دشواری باشد.

البته، خرید یک جفت کفش عالی فقط برای گذاشتن در جعبه فایده ای ندارد، بنابراین مهم است که بدانید چگونه کفش های جیر را تمیز کنید. ما می‌توانیم با این نکات و ترفندهای مفید به شما کمک کنیم تا کفش‌های جیر مورد علاقه‌تان را جدید به نظر برسید. در Pantoiran با ما همراه باشید.

آیا می توانید کفش های جیر خود را خودتان تمیز کنید؟

در حالی که کفش‌های جیر ظریف هستند، نیازی نیست هر بار که نیاز به تمیز کردن دارند، آن‌ها را نزد یک متخصص ببرید. با پیروی از چند دستورالعمل ساده می توانید خاک، گل و لای کفش های جیر خود را در خانه پاک کنید.

برای از بین بردن لکه های سبک، ابتدا کفش های خود را با کاغذ بپوشانید و با یک برس جیر برس بزنید. برای نقاط سخت تر، می توانید از پاک کننده کفش استفاده کنید. لکه های آب باید قبل از خشک کردن با یک پارچه تمیز و مرطوب پاک شوند. اگر به طور کامل آنها را از بین نمی برد، می توانید لکه را مسواک بزنید یا از پاک کننده استفاده کنید.

باید مراقب باشید که کفش های جیر خود را فقط با دست تمیز کنید و از قرار دادن آن در ماشین لباسشویی یا خشک کن خودداری کنید. همچنین، حتماً قبل از تمیز کردن کفش‌ها، برچسب‌ها و دستورالعمل‌های تمیز کردن آن‌ها را بررسی کنید.

چگونه کفش های جیر را تمیز کنیم؟

چگونه خاک و گل را از کفش های جیر پاک کنیم؟

کفش های جیر می توانند بسیاری از چیزها لکه دار و کثیف کنند، اما گل و کثیفی رایج ترین آنها هستند. به همین دلیل مهم است که بدانید چگونه به آرامی اما به طور موثر گل و کثیفی را از روی کفش خود پاک کنید. برای این کار، قبل از اینکه بخواهید گل را پاک کنید، بگذارید کاملا خشک شود. پس از خشک شدن، با استفاده از یک برس، خاک را تا حد ممکن پاک کنید. اگر هنوز آثاری باقی مانده است، سعی کنید قبل از خشک شدن کفش های خود را با دقت با بخار مرطوب کنید. سپس دوباره تمیز کنید و از پاک کننده برای پاک کردن کثیفی های باقی مانده استفاده کنید.

چگونه کفش های کتانی جیر را تمیز کنیم؟

کفش‌های کتانی برای پوشیدن گاه به گاه ایده‌آل هستند و کفش‌های کتانی جیر گزینه‌ای بسیار شیک هستند. اما حضور در خیابان ها با کفش های جیر مورد علاقه تان می تواند به سرعت آنها را کثیف کند. وقتی کفش‌های کتانی جیر شما لکه‌دار و کثیف می‌شوند، باید در کمترین زمان آنها را تمیز کنید.

اول از همه، بند ها را بردارید و با وصل کردن یک قالب کفش به آنها کمک کنید تا شکل خود را حفظ کنند، یا می توانید داخل آنها را با کاغذ یا پارچه تمیز پر کنید. ابتدا از یک پاک کن جیر برای از بین بردن آلودگی های سبک استفاده کنید و سپس با یک برس جیر، پاک کننده جیر و آب ادامه دهید. مطمئن شوید که کفش‌های کتانی‌تان بعد از تمیز کردن و قبل از رفتن به مرحله آخر یعنی مسواک زدن خشک شده‌اند.

چگونه چکمه های جیر را تمیز کنیم؟

اگر چکمه های جیر یا نوبوک دارید، تمیز نگه داشتن آنها بسیار مهم است تا شیک به نظر برسند و ماندگاری زیادی داشته باشند. یک برس نرم را با غوطه ور کردن آن در آب با پاک کننده جیر اضافه شده، خیس کنید، سپس با نگه داشتن یک دست در داخل کفش، از دست دیگر آن برای تمیز کردن چکمه با حرکات آرام دایره ای کوچک استفاده کنید. پس از اعمال همان روی دیگری، اجازه دهید چکمه های شما به مدت 24 ساعت خشک شوند. پس از خشک شدن کامل، می توانید با استفاده از واکس کفش و یک برس جیر کوچک، چکمه های خود را دوباره نرم و صاف کنید.

چگونه کفش های جیر مشکی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن کفش های جیر بخصوص مشکی می تواند دشوار باشد زیرا ممکن است تغییر رنگ رخ دهد. بنابراین مراقب باشید که آن را به طور منظم تمیز کنید و سپس نقاط محو یا فرسوده را با رنگ جیر مشکی بپوشانید.

چگونه کفش های جیر سفید را تمیز کنیم؟

تمیز نگه داشتن سخت ترین کفش ها، کفش جیر است، البته کفش های سفید جیر. برای اینکه کفش‌های سفیدتان به بهترین شکل ظاهر شوند، حتما از محافظ جیر استفاده کنید و لکه‌ها را به محض ایجاد شدن پاک کنید. قبل از استفاده از پاک کننده برای از بین بردن لکه ها، با از بین بردن رطوبت اضافی شروع کنید. برای تمیز کردن بیشتر، یک پارچه نرم و سرکه سفید جایگزین های موثری هستند. بعد از خشک شدن می توانید آن را مسواک بزنید.

چگونه کفش های جیر مصنوعی را تمیز کنیم؟

یکی از مزایای جیر مصنوعی این است که در مقایسه با جیر واقعی ضد لک و بادوام است. بنابراین نگهداری آن آسان تر است اما همچنان نیاز به نگهداری، تمیز کردن منظم و حذف آلودگی ها دارد.

می توانید قبل از اینکه کفش های جیر مصنوعی خود را با مخلوطی از آب و سرکه پاک کنید، کثیفی های اضافی را پاک کنید. سپس داخل آنها را با کاغذ پر کنید و اجازه دهید قبل از مسواک زدن خشک شوند تا نرمی آنها بازگردد.

چگونه کفش های جیر را بدون برس تمیز کنیم؟

اگر برس جیر ندارید، نترسید. می توانید کفش های خود را تمیز و مرتب نشان دهید. سعی کنید از مسواک برای از بین بردن کثیفی استفاده کنید. مسواک مانند یک برس جیر عمل می کند تا گل و لای را بدون آسیب رساندن به مواد حذف کند. سپس با کمک پاک کننده لک ها را از بین ببرید.

چگونه کفش های جیر را بدون پاک کننده مخصوص تمیز کنیم؟

اگر جیر پاک‌کن ندارید، می‌توانید کفش‌های خود را فقط با استفاده از برس و پاک کننده تمیز کنید. اما مطمئناً لکه های سرسخت به کمی تلاش بیشتر نیاز دارند. در چنین مواقعی سعی کنید از مقدار کمی آب صابون برای تمیز کردن کل کفش خود استفاده کنید یا اگر لکه های غذا یا چربی است، از سرکه سفید استفاده کنید.

آیا می توان از آب و صابون برای تمیز کردن کفش های جیر استفاده کرد؟

برای تمیز کردن کفش های جیر خود نباید از آب و صابون استفاده کنید. تمیز کردن با آب می تواند به کفش آسیب برساند مگر اینکه اسپری محافظ روی پارچه استفاده شود. محصولات جیر زیادی وجود دارد که می توانید بخرید و حتی می توانید از جایگزین های خانگی مانند سرکه استفاده کنید. اینها به شما این امکان را می دهند که کفش های خود را به درستی و بدون آسیب تمیز کنید.

همچنین میتوانید از فروشگاه دمپایی ما دیدن کنید:

terlik al

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir