اطلاعاتی جامع درباره صندل طبی | صندل طبی خوب چه مشخصاتی دارد؟ قسمت 2

صندل طبی خوب چه مشخصاتی دارد؟ قسمت 2

افرادی که مشکلی در پای خود داشته و به دنبال صندل طبی هستند باید بدانند که انواع مختلفی از صندل هایی که پسوند طبی هم دارند در بازار وجود دارند.

صرف اینکه نام صندل طبی است، یا از داروخانه تهیه شده و یا از فروشگاهی تهیه شده که ادعای فروش صندل طبی دارد، به معنای آن نیست که صندل مورد نظر واقعا خصوصیاتی را که میخواهیم داشته باشد، یعنی بتواند مشکل پای ما را کمتر کند.

بیماری های مختلفی در پا وجود دارند و مشکلات ناشی از بعضی را می توان با استفاده از صندل مناسب برطرف کرد.

در هر بیماری پا، ممکن است نیاز به استفاده از کفشی با خصوصیات خاص باشد که با بیماری دیگر متفاوت است، ولی خصوصیات مشترکی وجود دارند که تمام کفش های طبی باید واجد آنها باشند.

در ادامه مطلب به ویژگی‌های یک کفش طبی خوب و مناسب اشاره می‌کنیم:

2- کفی صندل طبی باید کاملا متناسب با ویژگی‌های کف و قوس کف پا باشد. ضمن اینکه باید سبک، ضخیم و جاذب ضربه (دارای خاصیت الاستیکی) به‌خصوص در ناحیه پاشنه هم باشد.منبع

3- صندل طبی مناسب باید کاملا اندازه پا باشد، نه تنگ‌تر و نه گشادتر. اگر صندل شما بیش از حد تنگ باشد یا پاهایتان را فشار دهد، خونرسانی در ناحیه پا مختل خواهد شد. ایجاد نقاط فشاری و زخم ناشی از آن هم می‌تواند از دیگر عوارض پوشیدن صندل‌های طبی یا غیرطبی تنگ باشد.

گشاد بودن صندل طبی و بازی کردن پا درون آن هم باعث ساییدگی و ایجاد اختلال در انتقال نیرو می‌شود. پس حواستان باشد فروشنده کفش بزرگ‌تر یا کوچک‌تری را به شما تحمیل نکند و قول بهبود سایز با قالب زدن یا کفی گذاشتن را به شما ندهد.

صندل طبی مدل سانای ، تمام چرم تبریز

arash mesri
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *