You picked these products
Shopping Cart
Confirm & Payment
Access to Product
Your cart is currently empty.

Return to shop

چرا ناخن های پا به داخل رشد می کنند؟ چگونه پیشگیری کنیم؟
Post id: 63917
Views: 97

ناخن های فرورفته پا در گوشت کنار انگشتان پا ( Onychocryptosis ) یا (به زبان انگلیسی: Ingrown nail ) یکی از بیماری‌ های رایج ناخن و انگشتان پا است. این مشکل به ظاهر ساده اما جدی که اکثراً در انگشت شست پا مشاهده می‌شود، سبب رشد بیش از اندازه ناخن های پا و فرورفتن آن در شیار کناری ناخن است. این مشکل غالباً دردناک و با ایجاد عفونت همراه می‌گردد.

چرا ناخن های پا به داخل رشد می کنند ؟ چگونه پیشگیری کنیم؟

ناخن‌ های فرو رفته پا به ناخن‌هایی گفته می‌شود که در پوست انگشتان پا پیچیده می‌شوند. آنها می توانند درد شدید ایجاد کنند، اما در صورت مراقبت می توان درد را کاهش داد. اگر به خوبی از پاهای خود مراقبت نکنید، ناخن در حال رشد نیز می تواند باعث عفونت جدی شود. با مجله آنلاین Pantoiran سایت تخصصی Buy slippers و صندل طبی چرم همراه باشید تا علت ناخن های فرورفته پا را بدانیم.
ناخن‌ های فرو رفته پا زمانی اتفاق می‌افتد که ناخن به‌ جای اینکه روی و خارج از پوست باشد، شروع به رشد در پوست انگشت پا می‌کند. گاهی اوقات خود پوست می تواند لبه های ناخن پا را بپوشاند و باعث فرو رفتن ناخن در پوست شود.
ناخن‌ های فرو رفته پا ممکن است روی هر انگشت پا ایجاد شود، اما شایع ترین محل انگشت شست پا است. شما به راحتی می توانید ناخن فرو رفته را تشخیص دهید زیرا پوست در واقع ناخن پا را می پوشاند. انگشت پا ممکن است در نهایت قرمز، متورم و کاملاً دردناک شود. پوست سفت و کشیده می شود. اگر عفونت شروع شود، ممکن است متوجه تراوش (چرکی) از پوست در محل اتصال ناخن شوید.

methode times prod web bin 7c51924a d3a6 11ed b1cd 5223fe349502 scaled

 

چرا ناخن های پا به داخل رشد می کنند ؟ عوامل ایجاد مشکل

ناخن های فرو رفته ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شوند. شایع ترین علت به گفته متخصصان، کوتاه کردن نامناسب ناخن است. علل دیگر شرایط ارثی، ضربه یا کفش بد است.

شایع‌ترین علل رشد ناخن‌های پا عبارتند از:

  • انگشتان کوچک پا که به اندازه کافی پهن نیستند تا بتوانند رشد ناخن را در خود جای دهند
  • ناخن‌های انحنای طبیعی یا ضخیم
  • آسیب به انگشت پا پس از آسیب، مانند ضربه زدن به نیمکت
  • ناخن های خیلی کوتاه یا خمیده
  • کفش های خیلی کوچک و ناخن های پا فشرده شده

عوامل خطرناک برای ناخن های فرورفته پا

اگر یک بیماری مادرزادی دارید، یعنی مشکلی وجود دارد، مانند ناخن های بسیار بزرگ که خطر رشد ناخن های زیر پا در شما بیشتر است. این بدان معنی است که برای جلوگیری از رشد ناخن در کناره های انگشتان پا، باید مراقب کوتاه کردن ناخن های پا در یک خط مستقیم باشید. همچنین باید مطمئن شوید که ناخن های پای خود را خیلی کوتاه نمی کنید. علاوه بر این، پوشیدن کفش‌های راحت که انگشتان پا را نیشگون نگیرد، بسیار مهم است، که می‌تواند احتمال رشد ناخن‌ ها را افزایش دهد.

 

تشخیص ناخن های فرورفته پا

تشخیص ناخن های فرورفته پا

 

اگر مشکوک به ناخن های فرورفته پا هستید، بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید. پزشک شما می تواند به تشخیص ناخن فرورفته و پیدا کردن علت آن کمک کند. اگر مشکلی اساسی وجود داشته باشد که نیاز به درمان داشته باشد، یا اگر کفش نامناسبی می پوشید یا ناخن های پای خود را به درستی کوتاه نمی کنید، به شما اطلاع می دهد.
در حالی که کارهایی وجود دارد که می توانید به تنهایی برای تسکین درد ناخن زیر پا انجام دهید، آنتی بیوتیک های موضعی یا خوراکی مانند خیس کردن پاهای گرم نیز ممکن است نیاز باشد.
دانستن علت رشد ناخن پا می تواند به شما در جلوگیری از این وضعیت دردناک کمک کند. اگر به طور مکرر ناخن های زیر روییده یا ناخن های فرورفته پا را تجربه می کنید، حتما باید به متخصص مراجعه کنید تا بتوانید درمان مناسب و ریشه ای را در پیش بگیرید.

Author

پانتو ایران
مرجع کیف و کفش چرم