راهکارهایی برای جلوگیری از لیز خودن کفش

جلوگیری از لیز خودن کفش فقط شرایط آب و هوایی سخت نیست که باعث لیز خوردن کفش‌ ها می‌شود، زیره‌های پلاستیکی یا چرمی به احتمال زیاد لیز می‌خورند و ما اغلب متوجه نمی‌شویم. کفش هایی که بتوانند با شرایط سخت ناشی از فصل زمستان و هوای سرد کنار بیایند به طور ویژه تولید می شوند. به عنوان مثال، چکمه‌های برفی انتخاب ایده‌آلی هستند،

آموزش ترفندهای جلوگیری از لیز خوردن کفش

برای روزهای سرد اگر می خواهید لیز نخورید مسلما به یک کفش مناسب نیاز خواهید داشت. پیشنهاد می کنیم در این روزها کفش های پاشنه بلند یا بدون عاج را فراموش کنید. کفش های بدون عاج و پاشنه یک سره نیز دارای سطح کمی برای درگیر شدن با زمین هستند که این نیز احتمال سر خوردن با آن ها را زیاد می کند.

  1. اگر دنبال بهترین کفش هستید بدن شک کفش های کتانی یا چکمه های دارای عاج که دارای قابلیت انعطاف پذیری هستند بهترین گزینه برای شما خواهند بود.
  2. اگر پیاده روی طولانی داید حتما کفشی که ضد آب است را انتخاب کنید چرا که خیس شدن پاها مشکلاتی از جمله سرمازدگی، رشد قارچ و ویروس را به همراه دارد.
  3. توصیه کارشناسان بر این است که در هوای سرد و برفی از کفش هایی بالاتر از مچ پا هستند استفاده کنند تا خطر پیچ خوردگی قوزک پا کمتر شود.

راه‌های جلوگیری از لیز خوردن کفش‌

1_ پوشیدن کف پا

ساده ترین راه برای اینکه کفش هایتان لغزنده نشوند این است که کف آن را با ابزاری با سطح خشن مانند کاغذ سنباده یا سوهان ناخن ساییده کنید. برای داشتن سطحی کاملاً بدون لغزش، یک کاغذ سنباده بسیار ظریف بهترین گزینه است زیرا نه تنها شیارهای کوچکی به زیره کفش شما اضافه می کند، بلکه پوشش زیره را نیز کاملاً از بین می برد.

راهکارهایی برای جلوگیری از لیز خودن کفش

2_پد زیره

بر خلاف کفش های جدید، لغزندگی کفش های شما نیز می تواند به دلیل پوشیدن بیش از حد آنها باشد. در این حالت، یک پد دستگیره بافت روی کف کفش شما عمر اضافی مورد نیاز آنها را به آنها می دهد.

3_اسپری

یکی دیگر از راه های آسان برای لغزندگی کمتر چکمه ها استفاده از پوشش های اسپری است. می توانید یک اسپری گریپ بخرید که به آرامی تمام زیره کفش را می پوشاند یا می توانید از اسپری مو استفاده کنید که کم و بیش همین کار را انجام می دهد. این گزینه‌ها به اندازه استفاده از پدهای دستگیره و کاغذ سنباده دائمی نیستند، اما ممکن است به طور موقت کار کنند.

4_ چسب کاغذی

راه حل دیگر برای لغزنده بودن کفی این است که یک نوار چسب صلیب شکل را روی کف کفش خود بمالید. نوارهایی که می چسبانید باید از وسط همپوشانی داشته باشند و کل پایه را بپوشانند. با این حال، این یک درمان موقت در مواقع اضطراری است، زیرا به سرعت چسبندگی خود را از دست می دهد و می تواند به راحتی از هم جدا شود.

راهکارهایی برای جلوگیری از لیز خودن کفش

نکاتی برای جلوگیری از لیز خوردن روی

یخ برخی از محلول‌های لغزنده کفش که در بالا ذکر شد، از جمله استفاده از اسپری مو و تمیز کردن کف پا با کاغذ سنباده، راه‌های عالی (و مقرون به صرفه) برای لغزندگی کمتر کفش روی یخ هستند. با این حال، آنها راه حل های دائمی نیستند و اکثر آنها فقط روی سطوح خشک بهترین کار را دارند.

برای یخ می توانید شن یا سنگ نمک را به کف کفش خود بچسبانید. اگر قرار است مدت زمان زیادی را در کف های یخی بگذرانید، ممکن است ارزش سرمایه گذاری روی نگهدارنده های یخ کفش را داشته باشد. این گیره ها از لاستیک بادوام با میخ های اضافی ساخته شده اند تا حداکثر کشش ممکن را فراهم کنند.

نکاتی برای جلوگیری از لیز خوردن کفش های پاشنه بلند کفش های پاشنه بلند

می توانند بسیار لغزنده باشند زیرا سطح کفی آن بسیار کمتر از کفش های تخت است. روش کلاسیک کاغذ سنباده همیشه جواب می دهد. با این حال، برای حداکثر احتیاط، می توانید کف کفش را با سمباده مالش دهید، سپس چسب محکم صنعتی را در خطوطی در امتداد زیره بمالید و پس از خشک شدن چسب، می توانید به زیره لاستیکی و ضد لغزش دست پیدا کنید.

چه در حال گشت و گذار در وب باشید و چه در فروشگاه ها، پیدا کردن کفش مناسب اغلب به زمان و صبر نیاز دارد. هنگامی که پیدا شد، مراقبت از کفش باید در دستور کار شما قرار گیرد تا مطمئن شوید که بیشترین بهره را از کفش خود می برید.  این می تواند دلسرد کننده باشد که بدانید کفش هایی که خیلی دوست دارید برای پوشیدن آن قدر لغزنده هستند، اما برخی از این ترفندها را امتحان کنید و در کمترین زمان روی پاهای خود خواهید بود.

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *