اطلاعاتی جامع درباره هالوکس والگوس یا انحراف شست،چیست ؟و راه های درمان آن

هالوکس والگوس یا انحراف شست چیست ؟

هالوکس والگوس یا انحراف شست نوعی تغییر شکل هست که در انگشت شست پا دیده میشود.

این انحراف زمانی رخ میدهد که بیرون زدگی یا تورم خارجی درست در کنار انگشت شست پا دیده شود.

این یه تصویر زیبا و پسندیده نیست ، بنابرین ممکن هست فرد احساس نارحتی کند ، علاوه بر تصویر زیبایی شناسی این یک وضعیت بسیار محدود کننده در زندگی روزمره هست ، در صورت عدم درمان میتواند به شکلی در ارتباط با کل پا شود که این در مردان بیشتر از زنان هست.

 

 

علائم هالوکس والگوس چیست؟

مهمترین علامت هالوکس والگوس تورم به صورت برجستگی در پا نزدیک انگشت شست است. (در ابتدا تورم بسیار کوچک است) با این تغییر در ظاهر پا ، درد نیز به دنبال این تورم ایجاد می شود.

این دردها هنگام پوشیدن کفش بیشتر می شوند. در ابتدا ممکن است این درد نادیده گرفته شود ، اما بعداً ، درد همچنان افزایش می یابد.  در صورت بررسی های لازم و اقدامات احتیاطی انجام نشود. انگشت شست به داخل می رود ، ساختار انگشتان دیگر را مختل می کند. در موارد بعدی ، مشکلی در کل پا ایجاد می شود.

 

چرا این اتفاق می افتد؟

در صورت بیرون آمدن استخوان در پای فردی از خانواده ، باید آنها را بدون غفلت بررسی کرد. زیرا عوامل ژنتیکی در hallux valgus مهم هستند. نحوه قدم گذاشتن روی پا می تواند باعث بیرون زدگی استخوانی پا شود. بزرگترین دلیل اینکه هالوکس والگوس در خانمها دیده می شود انتخاب اشتباه کفش است. کفش های پاشنه دار و پاشنه بلند و در آقایان استفاده از کفش نامناسب و پنجه باریک می توانند دلیل این برجستگی های پا باشند.

 

روش های درمانی در هالوکس والگوس چیست؟

3روش برای اصلاح هالوکس والگوس وجود دارد.

استفاده از ابزار
انجام تمرینات مختلف پا
جراحی

استفاده از ابزار :

در معالجه دستگاه، از دستگاه های مختلفی برای پا استفاده می شود. این ابزار ها معمولاً برای استفاده شبانه است. اما امکان استفاده از آن در طول روز نیز وجود دارد.  وقتی این دستگاه به طور مرتب استفاده می شود ، می تواند انحنای استخوان موجود را  به شکل گرفتن صحیح اصلاح کند.

انجام  تمرینات :

با تمرینات مختلف می توانید از تغییر شکل پا خلاص شوید. به این ترتیب می توان از درد خلاص شد. این تمرینات را می توانید تحت نظر پزشک تعیین کنید ، جلوی تلویزیون یا حتی در حالت نشسته انجام دهید.

روش های جراحی :

تشخیص زود هنگام در برجستگی استخوان پا از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل مراجعه به پزشک ارتوپدی و آسیب شناسی قبل از اینکه خیلی دیر شود مفید است. هرچه برآمدگی استخوان و شدت درد کمتر باشد ، درمان بر اساس آن شکل می گیرد. وقتی درمان به تأخیر بیفتد جراحی اجتناب ناپذیر است. معمولاً با جراحی می توان راه حل قطعی گرفت.

تهیه و تنظیم در فروشگاه اینترنتی پانتو

پانتوایران
پانتوایران

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *